Tulpe – kultūra, kurai nav īpaši prasīga pret augšanas apstākļiem. Tulpēm patīk saulaina, no vēja pasargāta augšanas vieta.

Viņas labi aug irdenā, birzīgā, vis labāk smilšainā augsnē. Skābas augsnes ir nepieciešams kaļķot, bet smagās mālainās augsnes ir lietderīgi pievienot lielāku daudzumu kūdras un smilšu.
Lai nodrošinātu auglību, jebkuram augsnes tipam vajadzētu pievienot trūdvielas, kūdru un kompostu.
Svaigus kūtsmēslus pielietot nerekomendē ne pie stādīšanas, ne pie piebarošanas un ne arī pie mulčēšanas. Svaigu kūtsmēslu lietošana var novest pie sakņu apdeguma un pie sīpolu saslimšanas ar sēnīšu slimībām, ar kurām ir cīnīties ir ļoti grūti.

Augsni pirms stādīšanas dziļi uzrok. Uz 1 m augsnes platības var iestrādāt dažus spaiņus ar trūdvielām, 200g pelnu vai 20 g kompleksos minerālmēslus.
Labākais laiks tulpju stādīšanai – rudens vidus, kad augsnes temperatūra ir noslīdējusi līdz 10 C.
Lielos sīpolus stāda pēc aprēķina – 50 gabali uz 1 m2, vidējā izmēra – līdz 100, bet sīkos sīpoliņus – līdz 1 kg.
Iestrādāšanas dziļums ir atkarīgs no sīpolu lieluma un augsnes tipa. Kopējs likums: lai pēc stādīšanas un dobes izlīdzināšanas, zemes slānis virs sīpola sastādītu 2 – 3 paša sīpola lielumus. Vieglā un smilšainā augsnē sīpolus stāda nedaudz dziļāk, bet smagā augsnē stāda ne tik dziļi.
Lai ziedi būtu prāvi, bet sīpols pēc ziedēšanas varētu uzkrāt pietiekoši barības vielas, nepieciešams augu laistīt un piebarot.
Pirmo piebarošanu veic, kad vēl ir sniegs – izbārsta komplekso mēslojumu. Nākamo piebarošanu jau var savienot ar laistīšanām. Sausā laikā laistīšanai ir jābūt ievērojami lielai. Sezonas laikā tulpes vajadzētu piebarot 3 – 5 reizes, pie tam pēdējo piebarošanu veic pēc 2 nedēļām, kad tulpes jau ir beigušas ziedēt.
Šai kultūrai nav nepieciešamības sākumā augsnē ienest slāpekli, bet pēc tam kāliju un citus mēslojumu. Visas piebarošanas var veikt ar Viva zilo mēslojumu vai organisko mēslojumu. Mazāk par visu tulpēm ir nepieciešams fosfors, bet hlorsaturošais mēslojums ir viņām pat kaitīgs.
Pēc asnu parādīšanās, augsni uzmanīgi uzirdina.
Ziedus griež virs otrās lapas. Jo vairāk paliks uz auga lapas, jo lielāks būs sīpols. Griešanas laikā ir bīstamība raibo lapu vīrusa pārnešanai no viena auga uz otru, ja lieto vienu nazi.
Ja ziedus griež bez lapām, tas veicina lielāku sīpolu veidošanos, un nobirušās ziedlapiņas nenobirst un nepūst, neveicinot pelēkās puves uzliesmojumu. Šajā gadījumā ziedus nolauž, nevis nogriež.
Sīpolus izrok, kad sāk dzeltēt lapas. Viņus labi 24 – 30 0C caurvējā izžāvē. Pēc izžāvēšanas sīpolus sadala, tālāk viņus līdz stādīšanai uzglabā istabas temperatūrā.
Ja tulpes labi kopj, tad vienā vietā viņas var audzēt vairākus gadus.